Prezentację multimedialną można wykorzystać nie tylko do celów dydaktycznych, ale i sprzedażowych. Atrakcyjna wizualizacja produktu może nakłonić potencjalnego nabywcę do zakupu, dlatego nie warto rezygnować z tej szansy. Dotyczy to również leków i suplementów diety. Ich odpowiednie zaprezentowanie sprawi, że znajdą szersze grono odbiorców. O czym pamiętać przy tworzeniu prezentacji medycznej?

Sprzedaż leku – czym powinna cechować się dobra prezentacja medyczna?

 

reklama

Leki to specyficzne produkty. Przedstawienie sposobu ich działania wyłącznie za pomocą słów często mija się z celem, gdyż nie daje klarownej odpowiedzi, zwłaszcza w przypadku zaawansowanych produktów leczniczych. Co innego prezentacja medyczna. Dzięki odpowiednio przygotowanej wizualizacji potencjalny nabywca może „zobaczyć” działanie leku, co skłania do skorzystania z oferty.

Stworzenie prezentacji medycznej nie jest jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Żeby zadziałać zgodnie z oczekiwaniami przedstawiciela medycznego (handlowca), pokaz musi spełniać szereg warunków, w tym m.in.:

  • być przygotowany z naukowym podejściem,
  • zawierać elementy sprzedażowe,
  • mieć atrakcyjną szatę graficzną.

Nawet pomimo najszczerszych chęci jednej osobie trudno zadbać o wszystkie szczegóły. Dotyczy to zwłaszcza sfery projektowania. Prezentacja medyczna powinna bowiem zawierać profesjonalne grafiki i wizualizacje, które nie tylko objaśnią np. działanie leku, ale również będą atrakcyjne w odbiorze. Dlatego w proces tworzenia pokazu warto zaangażować profesjonalistów.

Prezentacja medyczna – o czym pamiętać? Czego się wystrzegać?

 

Prezentacja medyczna powinna obiektywnie przedstawiać produkt leczniczy. Wszelkie zaprezentowane dane muszą być zgodne z charakterystyką leku lub dokumentacją zatwierdzoną w ramach procedury dopuszczenia go do obrotu. Zawarte w pokazie slajdów treści mogą mieć charakter reklamowy, jednak niedopuszczalne jest, aby wprowadzały odbiorcę w błąd.

Co więcej, przedstawiciel medyczny musi dysponować dokumentami, na podstawie których lekarz będzie w stanie ocenić wartość leczniczą (terapeutyczną) prezentowanego leku. Zabronione są próby nakłonienia odbiorcy do stosowania produktu w zamian za korzyści materialne, prezenty, szkolenia czy wycieczki. Można natomiast przekazać lekarzowi próbki leku (pod pewnymi warunkami, które warto sprawdzić, by nie złamać prawa).

W prezentacji medycznej koniecznie należy zawrzeć rzetelny opis produktu. Może on być ubarwiony grafikami i wizualizacjami, dzięki którym lek lepiej zapadnie w pamięć. W efekcie nawet jeśli odbiorca nie zdecyduje się stosować go od razu, może się ku temu skłonić w przyszłości.

Główne zasady tworzenia prezentacji medycznej

 

Tworząc prezentację medyczną, nie należy zapomnieć o tym, do kogo kierowany jest przekaz. Jeśli do lekarzy i osób prowadzących obrót produktami leczniczymi, wówczas można użyć bardziej specjalistycznego słownictwa. Nie trzeba też wyjaśniać pewnych pojęć. Gdy zaś przekaz kierowany jest do publicznej wiadomości, wówczas warto zadbać o jego prostotę i zwięzłość. Należy też unikać niezrozumiałego nazewnictwa lub na bieżąco je wyjaśniać.

O czym jeszcze warto pamiętać? Oto główne zasady:

  1. Jeden slajd = jedna myśl. Unikniesz w ten sposób natłoku informacji.
  2. Zachowanie odpowiedniego układu slajdów. Na początku powinny znaleźć się problemy, które produkt rozwiązuje, a dopiero później szczegółowe dane o nim.
  3. Zachowanie proporcji między elementami mniej i bardziej istotnymi. W prezentacji medycznej nie zawsze można zastąpić tekst obrazkiem. Nie oznacza to jednak, że nie można go różnicować, wykorzystując w tym celu wielkość kroju pisma.

Tworzenie prezentacji multimedialnej, która ma promować produkt leczniczy, to nie lada wyzwanie. Trudno temu sprostać na własną rękę. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie tylko zadbają oni o to, aby pokaz slajdów zawierał wszystkie niezbędne informacje, ale również był atrakcyjny w odbiorze.

Przeczytaj inne:

Multimodalne usługi spedycyjne – rozwiązanie dla oszczędnych

Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując…

Telewizory 4K – inteligentne, piękne i niedrogie

W dzisiejszych czasach na rynku elektronicznym znaleźć możemy wiele różnych telewizorów. Posiadają…

Gromadzenie dużej ilości odpadów — jak je zorganizować

Składowanie odpadów to problem dużych inwestycji budowlanych i robót porządkowych. Jak zorganizować…

Gdzie znajdują zastosowanie słupki ostrzegawcze?

Słupki ostrzegawcze mają za zadanie przede wszystkim zwracać uwagę na zagrożenie i…