Nowoczesne akcesoria pogrzebowe to elementy wyposażenia kaplic, ale i  trumien. Należą do nich wszelkie dekoracje funeralne dedykowane uroczystościom pogrzebowym. Produkty te mogą posiadać symbole religijne, dzięki czemu są odpowiednie do wykorzystania w trakcie pochówku w obrzędzie katolickim. Na rynku dostępne są także akcesoria funeralne świeckie, przeznaczone do pogrzebów świeckich. 

 

reklama

Rodzaje akcesoriów pogrzebowych 

 

Coraz więcej zakładów pogrzebowych poszerza swój zakres usług o sprzedaż akcesoriów funeralnych. Są to różnego rodzaju dekoracje, jak również dodatkowe wyposażenie kaplic. Nowoczesne akcesoria pogrzebowe, mimo że utrzymane są w podobnym charakterze, mogą różnić się między sobą wzorami, kolorami, jak również detalami ozdobnymi. To produkty, które są ściśle dobrane do charakteru uroczystości pogrzebowej. 

 

Zróżnicowany asortyment akcesoriów pogrzebowych obejmuje zarówno produkty przeznaczone do pochówku osób dorosłych, jak i dzieci. Do tej grupy należą między innymi:

 

  • tablice,
  • klepsydry,
  • krzyże,
  • szarfy,
  • różańce,
  • książeczki do nabożeństw.

 

Szczególnym rodzajem akcesoriów funeralnych są produkty dedykowane pochówkom dzieci. Do tej grupy zaliczają się ubrania pogrzebowe dla dzieci, w tym rożki, szatki, czapeczki, a także niewielkich rozmiarów trumny czy urny pogrzebowe. To akcesoria  wykonane z dużą starannością, które prezentują się elegancko i korespondują z uroczystością pogrzebową. Nowoczesne utensylia pogrzebowe to także pamiątkowe obrazki, które można rozdać żałobnikom biorącym udział w uroczystości ostatniego pożegnania.

 

Akcesoria funeralne do wyposażenia kaplicy 

 

Osoby, którym zależy na udekorowaniu kaplicy mogą zdecydować się na różnego typu dodatki do oprawy florystycznej pogrzebu. Są to akcesoria funeralne w postaci wazonów, koszy na kwiaty bądź też różnego typu podstawek na wieńce i kompozycje florystyczne. Produkty te korespondują z zasadami sztuki kwiaciarskiej, podkreślając piękno stworzonych wiązanek pogrzebowych. 

Kosze na kwiaty pogrzebowe, a także podstawki na wieńce mogą być wykonane z wikliny. Z kolei wazony tworzone są z odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego. Wpływa to na niską wagę wazonu, co ułatwia jego przenoszenie w dowolnie wybrane miejsce. Do kategorii akcesoriów funeralnych zaliczają się także wazony ceramiczne z wytłoczonymi dekoracjami, oddającymi powagę i charakter uroczystości pogrzebowych. Mogą to być produkty ozdobione krzyżem lub gałązką oliwną. 

Wazony pogrzebowe na kwiaty można ustawić w kaplicy, gdzie znajduje się ciało osoby zmarłej, wystawionej na widok publiczny. Wykonane są z ceramiki, co ułatwia utrzymanie ich w czystości, jak również gwarantuje, że zachowają stabilność po napełnieniu wodą i wstawieniu bukietów pogrzebowych

Modlitewniki i różańce – dewocjonalia pogrzebowe

Akcesoria pogrzebowe to także produkty przeznaczone do wyposażenia trumien. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabliczki i krzyże. Pierwsze z nich posiadają eleganckie wytłoczenia. To akcesorium funeralne, które będzie widoczne na grobie bliskiej osoby do czasu postawienia pomnika. Tabliczki nagrobne nie zmieniają swojego koloru pod wpływem działania opadów atmosferycznych czy promieniowania słonecznego. 

Osobną kategorią akcesoriów funeralnychdewocjonalia pogrzebowe. Mogą one być umieszczone w trumnie, w której spoczywa ciało osoby zmarłej. Najczęściej jest to modlitewnik bądź różaniec. Tego typu produkty są wykonane ze starannie dobranych materiałów. Modlitewniki dla osób zmarłych posiadają okładki wykonane z ekoskóry w kolorze czarnym, brązowym lub białym. Mogą być dobrane w zależności od wieku zmarłego. To niewielkie książeczki, które są ozdobione wytłoczonym przy pomocy lasera napisem w kolorze starego lub antycznego złota. W dłoniach osoby zmarłej można umieścić różaniec lub  krzyż modlitewny. To dewocjonalia pogrzebowe, które mogą być wykonane z drzewa różanego, bukowego lub olchowego i pokryte specjalnie dobranym lakierem o wykończeniu matowym czy połyskującym. 

Odpowiednio dobrane akcesoria pogrzebowe podkreślają charakter tej uroczystości, jak również dodają jej odpowiedniej oprawy. Produkty te można dobrać do rodzaju uroczystości pogrzebowej, bez względu na to, czy odbywa się ona w obrządku religijnym, czy też zachowuje formę świecką. Akcesoria pogrzebowe są dostępne w domach pogrzebowych w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach do wyboru.

źródło: pogrzebymortis.pl – zakład pogrzebowy Warszawa

Przeczytaj inne:

Twoje dziecko nie chce pływać? Zobacz, jakie mogą być przyczyny

Zdarzają się dzieci, u których we wczesnych latach życia pojawiła się niechęć…

Platforma treningowa online – trenuj z dowolnego miejsca

Czy marzysz o zdrowym i aktywnym stylu życia, ale brakuje Ci czasu…

Najważniejsze zwyczaje na pogrzebie katolickim

Pogrzeb katolicki to rodzaj pochówku, na który w Polsce decyduje się najwięcej…

Jak czyścić fotel biurowy? Czy takie krzesło trzeba konserwować?

Wcale nie musisz pracować w biurze, żeby korzystać z profesjonalnego fotela. Prawdopodobnie…