Choć oferta mieszkaniowa jest obecnie bardzo szeroka, dla wielu osób nadal spełnieniem marzeń jest własny dom. Gwarantuje on mnóstwo swobody – nie tylko tej aranżacyjnej, ale również związanej z codziennym życiem, wolnym od sąsiadów znajdujących się z każdej strony. Szczególnie atrakcyjne wydają się budowle położone w dogodnych lokalizacjach. Na przykład takich jak podwarszawskie Marki.

Jest to niewielkie miasto znajdujące się kilkanaście kilometrów od stolicy. Dzięki dobremu połączeniu gwarantuje stosunkowo krótką podróż do centrum. Z tego powodu jest chętnie wybierane przez osoby, które na co dzień pracują w Warszawie, ale chcą mieszkać w miejscu znacznie spokojniejszym. Tym bardziej, że wybór zarówno działek, jak i wygodnych budowli jest obecnie bardzo zróżnicowany.

reklama

Dom w Markach – czy to dobry pomysł?

 

Warto się jednak zastanowić, czy na pewno zakup akurat takiej nieruchomości okaże się odpowiedni. Przecież nowych mieszkań i segmentów w Markach wcale nie brakuje. Wręcz przeciwnie – buduje się ich coraz więcej.

Jest to prawda, jednak dom dla pewnej grupy klientów biur deweloperskich zawsze będzie wyborem numer jeden. Wynika to co najmniej z kilku kwestii, którymi warto się pokrótce zająć.

  • Swoboda, jaką zapewnia dom. Marki to spokojne miasto z wieloma terenami zielonymi (do omawiania ich zalet jeszcze przejdziemy). Wydają się więc lokalizacją idealną. Zwłaszcza dla osób, które chcą uciec od ciasnoty mieszkań i specyfiki osiedli, na których zazwyczaj mieszka mnóstwo ludzi.
  • Aranżacja domu. Na pewno zapewnia więcej możliwości niż w przypadku standardowych mieszkań. Chociażby z powodu sporego metrażu. Rozkład i urządzenie dostępnych pomieszczeń wiązać się będzie ze sporą wolnością, co oczywiście sprzyja realizacji wielu ciekawych projektów.
  • Możliwość przygotowania ogródka. Własny kawałek zieleni działa zachęcającą na wiele osób planujących zakup nieruchomości. Mowa tu zwłaszcza o rodzinach z dziećmi. Ogródek to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Oczywiście utrzymanie własnego domu kosztuje więcej, niż w przypadku mieszkania czy segmentu w Markach, jednak nadal jest to bardzo atrakcyjny wybór. Także ze względu na wspomnianą lokalizację, która w ostatnim czasie znacząco zyskuje na popularności.

Co ma do zaoferowania deweloper w Markach?

 

Nie należy zapominać, że miejsce, w którym ma zostać postawiony dom, również ma ogromny wpływ na ostateczną decyzję. Nawet najlepsza, najwygodniejsza budowla nie będzie dobrą inwestycją, jeśli jej lokalizacja okaże się słabo dopasowana do wymagań stawianych przez kupujących.

I w ten sposób jesteśmy w stanie przejść do oceny Marek – miasta, które ma do zaoferowania więcej, niż może się na początku wydawać. Największą zaletą jest tu położenie. Z jednej strony mamy bowiem szansę egzystować z dala od wielkomiejskiego gwaru, a z drugiej Warszawa pozostaje tak blisko, że dotarcie do niej nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nie musimy więc rezygnować z wszelkich możliwości, jakie zapewnia. Mowa tu o głównie o szerokim rynku pracy, a także zróżnicowanej ofercie kulturalnej, sportowej i edukacyjnej.

Same Marki pod tym względem prezentują się coraz lepiej, o czym często przekonują się rodziny z dziećmi. Do tego wszystkiego dodać należy spokój, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwy dostęp do wielu terenów zielonych. Mnóstwo malowniczych ścieżek, Jezioro Czarne, Rezerwat Przyrody Bagno. Marki to świetne miejsce do zażywania ruchu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Dynamiczny rozwój całego regionu sprawia, że wiele osób spogląda na niego przychylnym wzrokiem. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wspomnianą już wcześniej ofertę nieruchomości. Domy w Markach wyróżniają się na ich tle – zapewniają spory metraż i pełną swobodę aranżacyjną. Nie bez znaczenia jest również brak sąsiadów za ścianą oraz własny ogródek. Czy warto więc kupić dom w Markach? Jeśli spore znaczenie mają wspomniane wyżej zalety tego typu nieruchomości, to jak najbardziej.

Przeczytaj inne:

SEO a kwestie etyczne: Jak dążyć do sukcesu w sposób uczciwy

Czy SEO może być zarówno skuteczne, jak i etyczne? W świecie cyfrowego…

Franco i loco – kto i kiedy ponosi koszty transportu?

Chociaż pojęcia franco i loco są często używane w handlu krajowym (lokalnym)…

Multimodalne usługi spedycyjne – rozwiązanie dla oszczędnych

Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując…

Jak przechowywać dokumenty do zniszczenia?

Duże zasoby wszelkiego typu dokumentacji są nieodzownym elementem działalności każdej organizacji. Wymaga…