Słupki ostrzegawcze mają za zadanie przede wszystkim zwracać uwagę na zagrożenie i wymuszać jego ominięcie. We współczesnym świecie nie brakuje różnorodnych zagrożeń. Jednak słupki ostrzegawcze znajdą zastosowanie nie tylko w ruchu drogowym, ale także poza nim – na parkingach, chodnikach, ścieżkach rowerowych czy prywatnych posesjach. Aby móc w pełni wykorzystać ich potencjał i możliwości, należy najpierw dobrze je poznać. Podpowiadamy, gdzie znajdą zastosowanie słupki ostrzegawcze.

Słupki ostrzegawcze – wygląd i cechy fizyczne

Słupki ostrzegawcze mogą przybierać różne formy i kształty. Są dostępne w wersji mobilnej lub montowane na stałe do podłoża. Mogą występować w wariancie wolnostojącym lub łączyć się ze sobą za pomocą łańcucha czy rozwijanych taśm. Ponadto na rynku można kupić różnorodne akcesoria do słupków umieszczane na ich szczycie. Mogą to być np. znaki, tabliczki czy lampy ostrzegawcze. Każdy z tych elementów podnosi poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu i zwiększa funkcjonalność słupków drogowych. Choć poszczególne warianty różnią się od siebie kolorem, to zawsze stosuje się wyraźne ostrzegawcze barwy. Standardem jest również stosowanie taśm odblaskowych, które intensywnie odbijają światło reflektorów. Pozwala to bez trudu dostrzec tak oznakowane elementy również nocą, podczas deszczu czy we mgle.

reklama

Zastosowanie słupków ostrzegawczych

Zastosowanie słupków drogowych może być rozmaite ze względu na duże zróżnicowanie tej grupy akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wynika to głównie z konieczności dostosowania zabezpieczeń i oznakowania do różnych sytuacji oraz wymagań. Najczęściej słupki drogowe są wykorzystywane do blokowania wjazdu czy przejazdu i parkowania na wysepkach lub chodnikach. Inne zastosowanie słupków drogowych ostrzegawczych to rozdzielanie ciągów komunikacyjnych pieszych oraz rowerowych od siebie wzajemnie czy od dróg i ulic. Równie często słupki drogowe stosuje się do odgradzania terenów zielonych lub placów zabaw od obszarów, w których poruszają się pojazdy. W tym przypadku najbardziej funkcjonalne okazują się słupki drogowe przypinane do łańcucha. Ponadto słupki ostrzegawcze równie często co pachołki drogowe są wykorzystywane na parkingach i placach manewrowych służących do nauki jazdy.

Często także stosuje się słupki ostrzegawcze na parkingach do planowania miejsc postojowych czy organizacji terenu. Słupków ostrzegawczych używa się jednak nie tylko na jezdniach, chodnikach i w ruchu drogowym. Równie popularne są w dużych halach oraz magazynach. Pozwalają uniknąć kolizji wózków widłowych i innych pojazdów w regałami czy stojącym na ziemi towarem. W niektórych halach odgradzają od siebie poszczególne elementy wyposażenia warsztatu czy linie produkcyjne. Mogą posłużyć do wyznaczania ścieżek i szlaków do bezpiecznego przemieszczania się pracowników.

Niezależnie od potrzeby słupki drogowe ostrzegawcze znajdują zastosowanie w ruchu drogowym, na parkingach i prywatnych posesjach, a dzięki dużej elastyczności łatwo dostosują się do wymagań oraz potrzeb użytkowników.

 

Przeczytaj inne:

Multimodalne usługi spedycyjne – rozwiązanie dla oszczędnych

Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując…

Telewizory 4K – inteligentne, piękne i niedrogie

W dzisiejszych czasach na rynku elektronicznym znaleźć możemy wiele różnych telewizorów. Posiadają…

Gromadzenie dużej ilości odpadów — jak je zorganizować

Składowanie odpadów to problem dużych inwestycji budowlanych i robót porządkowych. Jak zorganizować…

Chcesz sprzedać lek? Zadbaj o prezentację multimedialną

Prezentację multimedialną można wykorzystać nie tylko do celów dydaktycznych, ale i sprzedażowych.…