Składowanie odpadów to problem dużych inwestycji budowlanych i robót porządkowych. Jak zorganizować gromadzenie odpadów pobudowlanych lub powstających w trakcie rozbiórki czy porządków w parku? Sprawdzonym rozwiązaniem są kontenery! Podpowiadamy, jakie kontenery wybrać do konkretnych potrzeb. 

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady

Kontener na odpady to zasobnik, w którym można przez wybrany czas magazynować dużą ilość śmieci. Sprawdzają się jako zasobniki na odpady pobudowlane i remontowe, materiały organiczne typu trawa, liście, konary drzew. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane wszędzie tam, gdzie w krótkim czasie generuje się dużą ilość śmieci, dlatego znajdują zastosowanie również na cmentarzach, dużych imprezach masowych. 

reklama

Zaletą korzystania z wynajmu kontenerów na odpady jest pełna oferta zawierająca w sobie dostarczenie pustego zasobnika w wybrane przez klienta miejsce, posadowiony i następnie po zapełnieniu odebrany oraz przekazany na wysypisko śmieci. Transport kontenerów realizowany jest przez samochody ciężarowe z HDS, które bez problemu poradzą sobie z załadunkiem, transportem i wyładunkiem pustego i wypełnionego zasobnika. Usługi transpotowe HDS można znaleźć w całej Polsce, także w Warszawie

Kontener na odpady załatwia problem dużej ilości śmieci. Można w nim magazynować wszystko w wersji posegregowanej i niesegregowanej. Sprawdzi się do przechowywania materiałów pochodzenia organicznego, szkła, gruzu, śmieci, plastiku, elementów metalowych i innych. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie i efektywne gromadzenie odpadów. 

Rodzaje kontenerów na odpady

W ofercie firm, które specjalizują się w wynajmie kontenerów na odpady, znajdują się zasobniki o różnej wielkości. Dostępne są kontenery otwarte i zamknięte. Te ostatnie są bezpieczniejsze, zapewniają pełną kontrolę nad śmieciami znajdującymi się w zasobniku, zabezpieczają przed rozsypaniem śmieci czy rozwianiem ich przez wiatr. 

Wielkość wynajętego kontenera można dostosować do swoich potrzeb. Osoby indywidualne zazwyczaj wynajmują torbę — tzw. Big Bag, która pomieści do 1 m3 odpadów ważących nawet 1 tonę. Taki worek sprawdzi się w przypadku niewielkich remontów. Jest wygodny — posiada odpowiednią pojemność i wytrzymałość, aby zgromadzić gruz i inne odpady powstałe podczas remontu łazienki czy kuchni. Wymaga mało miejsca na posadowienie — wystarczy 1m2 wolnej powierzchni. 

W przypadku większej ilości śmieci poleca się zastosowanie kontenerów stalowych. Te wymagają wprawdzie więcej miejsca, ale za to pomieszczą większą ilość odpadów.  Stalowe, wytrzymałe burty zabezpieczą śmieci przed rozsypaniem. Pomieszczą wielkogabarytowe odpady o różnym pochodzeniu. Są odporne na uszkodzenia i zniszczenie. Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów oferują klientom:

  • kontener o pojemności 3 m3 o wymiarach 3,5mx1,5mx0,6m (długość, szerokość, wysokość),
  • kontener o pojemności 4 m3 o wymiarach 3,5mx1,5mx0,8m (długość, szerokość, wysokość),
  • kontener o pojemności 7 m3 o wymiarach 3,5mx1,5mx1,5m (długość, szerokość, wysokość),
  • kontener o pojemności 17 m3 o wymiarach 6,5mx2,3mx1m (długość, szerokość, wysokość),
  • kontener o pojemności 36 m3 o wymiarach 6,5mx2,3mx2,5m (długość, szerokość, wysokość).

Taka rozpiętość pojemności zasobników powoduje, że każdy klient — niezależnie od wielości wykonywanych prac znajdzie kontener pasujący do swoich oczekiwań. 

Kontener na odpady należy dobrać do zakresu wykonywanych prac. Należy uwzględnić tempo generowania odpadów oraz czas wywózki zapełnionych kontenerów przez dźwig HDS. Warto podkreślić, że dla zoptymalizowania kosztów warto wziąć większy zasobnik, aby ograniczyć liczbę koniecznych wywózek śmieci. Posłużmy się przykładem — zamiast wywozić kontener o pojemności 4m3 4 razy przez 4 tygodnie, bardziej opłacalne będzie wynajęcie 1 kontenera o pojemności 17m3 i wywieźć go tylko raz. 

Gdzie sprawdzą się kontenery na odpady

Kontener na opady sprawdza się w miejscach, gdzie pojawia się dużo rożnorodnych śmieci. Będzie doskonały na placach budowy, wszędzie tam, gdzie przeprowadza się prace remontowe czy porządkowe lub tam, gdzie w krótkim czasie generowane są duże ilości odpadów. Powszechnie stosowany jest na budowach, które wytwarzają dużą ilość śmieci pobudowlanych. Kontenery na odpady (w wersji worków Big Bag i mniejszych zasobników) sprawdzają się również podczas prac remontowych. Korzystają z nich zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Kontenery są niezastąpione w przypadku prac wyburzeniowych, np. gdy konieczna jest rozbiórka altany działkowej, ale także przy większych pracach wyburzeniowych. Wykorzystywane są też podczas prac porządkowych w parkach, czy dużych ogrodach. Doskonale sprawdzają się do magazynowania trawy, liści, gałęzi. 

źródło: avio-star.pl – specjalistyczne pojazdy do transportu

Przeczytaj inne:

Multimodalne usługi spedycyjne – rozwiązanie dla oszczędnych

Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując…

Telewizory 4K – inteligentne, piękne i niedrogie

W dzisiejszych czasach na rynku elektronicznym znaleźć możemy wiele różnych telewizorów. Posiadają…

Gdzie znajdują zastosowanie słupki ostrzegawcze?

Słupki ostrzegawcze mają za zadanie przede wszystkim zwracać uwagę na zagrożenie i…

Rzeczoznawca budowlany – gdzie szukać?

Rzeczoznawca budowlany może oceniać jakość robót budowlanych i doradzić nam w zakresie…