Wcale nie musisz pracować w biurze, żeby korzystać z profesjonalnego fotela. Prawdopodobnie posiadasz taki w domu przy biurku, a jeśli nie Ty – to przynajmniej Twoje nastoletnie dzieci. Używanie wygodnego krzesła biurowego jest niezwykle ważne: zadbasz w ten sposób o zdrowie swojego kręgosłupa i unikniesz bólu pleców. Dziś jednak o tym, w jaki sposób dbać o taki fotel. Czy krzesło biurowe należy konserwować?

Czyszczenie mydłem i wodą

Odpowiadając na tytułowe pytanie: tak, każdy mebel powinno się czyścić i odpowiednio konserwować. Najprostszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń jest użycie… ciepłej wody z mydłem. W ten sposób możesz wyczyścić punktowo (miejscowo) swój fotel biurowy.
Przetrzyj miejsca, które zostały pobrudzone – pod żadnym pozorem nie szoruj, gdyż możesz uszkodzić delikatny materiał. Po każdym czyszczeniu koniecznie wysusz też krzesło. Nie polecamy używać do tego suszarki z gorącym strumieniem powietrza, ponieważ i to może wpłynąć negatywnie na mebel.

reklama

Nie zapomnij nasmarować kół

Krzesła biurowe, oprócz wygodnego, materiałowego siedzenia i oparcia, mają coś, czego nie posiadają typowe fotele. Mowa tutaj oczywiście o kółkach. Koniecznie powinieneś regularnie je smarować.
Wewnątrz kół gromadzi się całe mnóstwo kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń. Możesz pozbyć się ich za pomocą sprężonego powietrza. Odczuwasz trudność podczas przesuwania swojego fotela po podłodze? Być może wystarczy ponownie naoliwić koła, a problem zostanie zażegnany.
Większy problem pojawia się w momencie, gdy na kołach zaczęła pojawiać się rdza. Wówczas konieczna może okazać się ich wymiana. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia korozji – czyść regularnie nie tylko górną (widoczną) część fotela, ale też jego spód, łącznie z kółkami.

Silniejsze środki czyszczące – jak ich używać?

Jeśli trafiła Ci się wyjątkowo trudna do usunięcia plama lub zanieczyszczenie, powinieneś sięgnąć po silniejszy środek czyszczący. Jak jednak wybrać odpowiedni – taki, który nie uszkodzi materiału?
W pierwszej kolejności powinieneś zerknąć na instrukcję czyszczenia i konserwacji. Warto również rzucić okiem, czy do fotela biurowego nie została przyszyta metka z instrukcjami. Postępuj zgodnie z zawartymi na niej symbolami.
Przykładowe symbole to chociażby W (krzesło należy czyścić wodą lub produktem na bazie wody), S (możesz użyć rozpuszczalnika bezbarwnego), X/S (jak zapewne się spodziewasz – jest to mieszanka produktów wykorzystywanych przy W i S) oraz X (czyść tylko za pomocą odkurzacza i zmiotki).

Dbaj o swoje meble, czyść je!

Jeśli chcesz, aby Twoje tapicerowane meble były długowieczne i służyły Ci przez wiele lat, powinieneś odpowiednio je czyścić, a nawet… prać.
Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że meble należy oddawać do prania przynajmniej raz w roku. Pranie tapicerki biurowej nie tylko zadba o sam materiał, ale też i Twoje zdrowie, gdyż na powierzchni mebli wraz z biegiem czasu może gromadzić się całe mnóstwo drobnoustrojów i bakterii.
A chyba nikt z nas nie chce pracować w niehigienicznych warunkach?

źródło: Brudout.pl

Przeczytaj inne:

Co obejmują akcesoria pogrzebowe i gdzie można je kupić?

Nowoczesne akcesoria pogrzebowe to elementy wyposażenia kaplic, ale i  trumien. Należą do…

Twoje dziecko nie chce pływać? Zobacz, jakie mogą być przyczyny

Zdarzają się dzieci, u których we wczesnych latach życia pojawiła się niechęć…

Platforma treningowa online – trenuj z dowolnego miejsca

Czy marzysz o zdrowym i aktywnym stylu życia, ale brakuje Ci czasu…

Najważniejsze zwyczaje na pogrzebie katolickim

Pogrzeb katolicki to rodzaj pochówku, na który w Polsce decyduje się najwięcej…