Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując się na jeden środek przewozu cena usługi logistycznej pozostaje nad wyraz wysoka. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają zminimalizować wydatki związane z transportem do absolutnego minimum. Mowa oczywiście o transporcie multimodalnym, który pozwala skutecznie zoptymalizować koszty każdego transportu. Jak zatem działa transport multimodalny i kiedy z niego skorzystać?

Spedycja multimodalna – na czym polega i kiedy z niej skorzystać?

Wraz z biegiem czasu i rozwojem technologii transport znacząco ewoluował. Nowoczesne porty przeładunkowe czy też sieć dróg ekspresowych w Europie zachęca do korzystania z wiodących form przewozu. Jak dowodzą statystyki, transport w Europie to przede wszystkim spedycja ciężarowa, morska oraz kolejowa. Co jednak w sytuacji, gdy zakupiony towar należy sprowadzić z drugiego końca Europy lub innego kontynentu? W tym przypadku firmy spedycyjne oferują najkorzystniejsze rozwiązania logistyczne.

reklama

Kompleksowy charakter usług spedycyjnych wymaga poszukiwania elastycznych rozwiązań, które są oferowane między innymi poprzez transport multimodalny. Istotą transportu multimodalnego jest korzystanie z kilku form przewozu. Dzięki korzystaniu z takiego rozwiązania spedytor jest w stanie maksymalnie obniżyć koszt usługi zapewniając dodatkowe oszczędności. W praktyce oznacza to, że towar zakupiony na innym kontynencie jest odpowiednio odebrany od klienta za pośrednictwem pojazdów ciężarowych. Następnie ładunek zostaje przeładowany do wagonów kolejowych bądź też kontenerów i transportowany za pośrednictwem na przykład statku. Korzystając z takiego rozwiązania towar zostaje dostarczony do klienta zgodnie z wytycznymi, jednocześnie przy zachowaniu atrakcyjnego kosztu usługi. Kto zatem może skorzystać z transportu multimodalnego? Odpowiedź brzmi: każdy!

Najczęściej na takie rozwiązanie decydują się właściciele przedsiębiorstw. Wybierając doświadczoną firmę spedycyjną klient zyskuje nie tylko komfort, ale także kompleksową usługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W trosce o dobro klientów, firmy spedycyjne posiadają w swojej ofercie dodatkowe usługi. Przykładem takiego rozwiązania jest transport w pakiecie door to door. Oznacza to, że ładunek zostaje dostarczony do klienta pod wskazany w zleceniu adres. Paradoksalnie ze wzrostem kilometrów koszt usługi logistycznej proporcjonalnie ulega zmniejszeniu. Mówiąc wprost – spedycja multimodalna to propozycja pozwalająca zredukować koszty do minimum.

Transport multimodalny – to się opłaca!

W skład multimodalnych usług spedycyjnych wlicza się szereg dodatkowych procesów, które zapewniają bezpieczną dostawę ładunku. Wybierając firmę odpowiedzialną za organizację usługi logistycznej warto kierować się jej doświadczeniem oraz opiniami pozostałych klientów. Profesjonalni spedytorzy doradzą najkorzystniejsze rozwiązania, które pozwolą cieszyć się terminową dostawą ładunku. Co ważne – transport multimodalny pozwala przewozić w zasadzie dowolny rodzaj ładunku. W tym przypadku nie występują dodatkowe ograniczenia ilościowe.

Do najczęściej wybieranych przewozów zalicza się transport całoładunkowy oraz drobnicowy. Spedycja multimodalna, dzięki swojej różnorodności, pozwala korzystać z pojedynczych usług logistycznych, jak również realizować cykliczne zlecenia transportowe. Dzięki optymalizacji kosztów pozyskiwanie towarów z najodleglejszych zakątków świata pozwala rozwijać działalność swojego przedsiębiorstwa. W trosce o najwyższą jakość usług firmy spedycyjne zapewniają kompleksową realizację zleceń – w tym także organizację przeładunków, a także kontakt z urzędami celnymi. Transport multimodalny to atrakcyjna propozycja dla każdego przedsiębiorcy. Możliwość stworzenia indywidualnej usługi logistycznej skutecznie zachęca do skorzystania z tego rozwiązania. 

Przeczytaj inne:

SEO a kwestie etyczne: Jak dążyć do sukcesu w sposób uczciwy

Czy SEO może być zarówno skuteczne, jak i etyczne? W świecie cyfrowego…

Franco i loco – kto i kiedy ponosi koszty transportu?

Chociaż pojęcia franco i loco są często używane w handlu krajowym (lokalnym)…

Czy warto kupić dom w Markach?

Choć oferta mieszkaniowa jest obecnie bardzo szeroka, dla wielu osób nadal spełnieniem…

Telewizory 4K – inteligentne, piękne i niedrogie

W dzisiejszych czasach na rynku elektronicznym znaleźć możemy wiele różnych telewizorów. Posiadają…