Zdarzają się dzieci, u których we wczesnych latach życia pojawiła się niechęć do wody oraz basenu, która nie chce odejść. Powodów tego stanu rzeczy może być wiele; jedno jest jednak pewne: im wcześniej przekonasz swoje dziecko do chodzenia na pływalnię, tym lepiej! Długie odwlekanie w czasie może spowodować całkowity brak umiejętności pływania w dorosłym życiu, a nawet paraliżującą fobię przed wodą. Sprawdź, jak przekonać swoje dziecko, aby uczęszczało z Tobą na basen – zapraszamy do lektury!

Dlaczego Twoje dziecko nie chce pływać?

Przyczyn, dla których Twoje dziecko nie chce uczęszczać na basen, może być wiele. Począwszy od zupełnie niegroźnych powodów, jak zwykły brak zainteresowania pływaniem, kończywszy na znacznie poważniejszych urazach z dzieciństwa, które mogą w przyszłości przybrać postać fobii.

reklama

Jeśli chcesz przekonać swoje dziecko do pływania, przede wszystkim musisz ustalić, czym jest źródło problemu. Być może wystarczy jedynie nieco zachęcić swoją pociechę, na przykład poprzez zabawę w wodzie lub zorganizowanie zawodów wraz ze znajomymi.

Nikt nie zna Twojego dziecka lepiej, niż ono samo – dobrze więc powinna sprawdzić się również najzwyklejsza rozmowa z nim; postaraj się wypytać, dlaczego tak bardzo nie chce nauczyć się pływania. Czasem jednak ciężko jest porozumieć się z dzieckiem, zwłaszcza na tak trudne tematy jak lęki – w tym przypadku powinieneś rozważyć zapis do szkoły pływania.

Szkoła pływania dla dzieci – najlepszy wybór!

Właściwie prowadzona szkoła pływania dla dzieci będzie w stanie poradzić sobie z wszystkimi, nawet najtrudniejszymi przypadkami niechęci maluchów do wody. Czasem może być Ci trudno zaufać obcej osobie oraz powierzyć jej swoje dziecko. Musisz zdać sobie wówczas sprawę, że doświadczonemu instruktorowi znacznie łatwiej będzie przekonać dziecko, aby zanurzyło się w wodzie, niż Tobie.

Zajęcia pływackie bardzo często prowadzone są w różnym przedziale wiekowym: od dzieci, aż po dorosłych. Większość szkół pływania oferuje nawet zajęcia dla niemowląt, dzięki czemu Twoja pociecha będzie mogła rozwijać swoje talenty już od najmłodszych lat.

Celem lekcji pływania dla dzieci jest nie tylko nauka odpowiedniej techniki oraz stylu, ale także zainteresowanie poprzez zabawę oraz ciekawy sposób prowadzenia zajęć. Ostateczna decyzja należy jednak tylko i wyłącznie do Ciebie – chcesz spróbować nauczyć swoje dziecko pływać w pojedynkę, czy też postanowisz zapisać je do dobrej szkoły pływania dla dzieci?

Nauka pływania dla dzieci – samodzielnie, czy ze szkołą?

Być może ciężko jest Ci podjąć w tym momencie decyzję, czy chcesz zapisać swoje dziecko do szkoły pływania. Przedstawimy Ci teraz dwie najważniejsze różnice pomiędzy samodzielną nauką dziecka, a oddaniem go w ręce doświadczonego instruktora:

– nawet, jeśli dobrze radzisz sobie z pływaniem, to nie przekażesz swojemu dziecku wszystkich najważniejszych informacji dotyczących pływania (takich jak styl pływania oraz właściwa technika oddechu), w przeciwieństwie do doświadczonego instruktora, który współpracuje z najmłodszymi od wielu lat

– jeśli twoje dziecko odczuwa silny lęk przed pływaniem, to może nie chcieć ono Ci wystarczająco zaufać, gdy będziesz próbował je siłą zaprowadzić na basen – znacznie lepiej sprawdzi się w tym przypadku instruktor-pedagog, który wie, jak prawidłowo rozmawiać z każdym dzieckiem; Twoje dziecko może również czuć się bezpieczniej w towarzystwie „wspaniałego ratownika” niż „rodzica”

Jak zatem widzisz, samodzielna nauka pływania dla swojego dziecka może być ryzykowna. Jeśli się na nią jednak zdecydujesz – to mimo wszystko trzymamy kciuki, że Ci się uda. Jeżeli jednak przekonaliśmy Cię do skorzystania z ćwiczeń pływania dla dzieci – to mamy nadzieję, że znajdziesz optymalną dla Twojego dziecka szkołę!

Przeczytaj inne:

Co obejmują akcesoria pogrzebowe i gdzie można je kupić?

Nowoczesne akcesoria pogrzebowe to elementy wyposażenia kaplic, ale i  trumien. Należą do…

Platforma treningowa online – trenuj z dowolnego miejsca

Czy marzysz o zdrowym i aktywnym stylu życia, ale brakuje Ci czasu…

Najważniejsze zwyczaje na pogrzebie katolickim

Pogrzeb katolicki to rodzaj pochówku, na który w Polsce decyduje się najwięcej…

Jak czyścić fotel biurowy? Czy takie krzesło trzeba konserwować?

Wcale nie musisz pracować w biurze, żeby korzystać z profesjonalnego fotela. Prawdopodobnie…