Obecnie szybko rozwijająca się gałąź gospodarki, jaką jest transport, decyduje o tym, że możliwy staje się bieżący handel towarami pomiędzy poszczególnymi państwami nie tylko Europy, ale całego świata. Transport międzynarodowy i międzykontynentalny możliwy jest za pośrednictwem transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. Jednym z krajów, z którymi przedsiębiorcy nawiązują współpracę, jest Kazachstan, który dysponuje przede wszystkim owocami, warzywami oraz produktami pochodzenia roślinnego.

Transport towaru z Kazachstanu

Transport towarów z Kazachstanu uwarunkowany jest przede wszystkim stosunkowo dużą odległością od naszego kraju oraz bardzo słabym stanem dróg. Co więcej, państwo to nie posiada bezpośredniego dostępu do morza, w związku z czym transport może odbywać się tylko drogą lądową. Wiele firm decyduje się na przewóz towarów drogą kolejową bądź drogą lotniczą. Są one jednak wykorzystywane bardzo rzadko ze względu na wysokie koszty przewozu. Co więcej, infrastruktura kolejowa w Kazachstanie różni się od infrastruktury kolejowej w Europie. Tory kolejowe w Kazachstanie są inne niż te stosowane w krajach europejskich. 

reklama

Rozwiązaniem w tej sytuacji może być zastosowanie transportu multimodalnego. Czym jest transport multimodalny? Jest to transport realizowany przy użyciu dwóch lub więcej różnych środków transportu w obrębie jednego przewozu. W przypadku transportu multimodalnego z Kazachstanu polega on na dostarczeniu załadunków do krajów na wschodzie, a następnie przeładowanie je na kontenery i dalszy przewóz europejskimi liniami kolejowymi. Transport multimodalny ze względu na swoją specyfikę jest czasochłonnym procesem. Generuje też dodatkowe koszty związane z przeładunkami. 

Najlepszym pod względem ekonomicznym środkiem transportu towarów z Kazachstanu są samochody ciężarowe. Biorąc jednak pod uwagę topografię tego państwa na Wschodzie, transport ten nie zawsze będzie możliwy. W zależności od rodzaju transportu i trasy dostaw niejednokrotnie bardziej opłacalny może stać się transport kolejowy bądź lotniczy. 

Skorzystaj z usług wyspecjalizowanych firm spedycyjnych

Jak zorganizować transport towaru z Kazachstanu? Wybór optymalnego środka transportu dla danego przedsiębiorcy pod względem korzyści będzie zależny od wielu czynników, między innymi od rodzaju towaru, oczekiwań względem czasu trwania transportu czy kwestii finansowych. Transport towaru warto zlecić profesjonalnej firmie spedycyjnej, która ma doświadczenie i wiedzę na temat kompleksowej organizacji usług transportowych. Tego typu firmy w ramach swoich usług zajmują się wszelkimi formalnościami, w tym także pomocą w uzyskaniu niezbędnych dokumentów przewozowych wymaganych w Kazachstanie, takich jak wszelkiego typu pozwoleń i koncesji. 

Warto pamiętać o tym, że każdy kraj posiada inne warunki dotyczące formalności związanych z przewozem towarów. Firmy spedycyjne posiadają dokładne informacje na temat aktualnych warunków przekraczania granic oraz przewozu określonych towarów. Kompleksowa obsługa na każdym etapie importu towaru z Kazachstanu to gwarancja szybkiej i sprawnej dostawy do miejsca docelowego. Doświadczeni kierowcy realizują nie tylko załadunek, ale także rozładunek towaru co dodatkowo zapewnia ochronę i bezpieczeństwo przewożonych materiałów. 

Przeczytaj inne:

Multimodalne usługi spedycyjne – rozwiązanie dla oszczędnych

Międzykontynentalny transport towarów wiąże się z planowaniem wielu dodatkowych operacji. Często decydując…

Czy warto kupić dom w Markach?

Choć oferta mieszkaniowa jest obecnie bardzo szeroka, dla wielu osób nadal spełnieniem…

Jak zaplanować budżet na działania marketingowe?

Tak się składa, że bardzo duża część firm, zanim w odpowiedni sposób…

Jak przechowywać dokumenty do zniszczenia?

Duże zasoby wszelkiego typu dokumentacji są nieodzownym elementem działalności każdej organizacji. Wymaga…